De Waanheid

Het nieuws doorvorst

De lange arm van Al Kwaida…

25 september 2005

Een oorverdovende stilte viel Rob de Wijk vanmiddag ten deel na het voorlezen van zijn column in NPS Buitenspel. De Wijk leek bezig met een wanhoopsoffensief om zijn binnenkort verschijnende boek 'Superpower Europa' in de spotlights te krijgen. Dat hij afgelopen vrijdag waar hij maar kon vertelde over de vijf aanslagen die in Nederland niet gepleegd zijn, had niet veel mogen baten. Het betekende slechts een rimpeling in het medialandschap.

De Wijk en zijn uitgever hadden duidelijk geen rekening gehouden met de per vuurpijl verspreide as van André Hazes die korte metten maakte met de niet-gepleegde aanslag op de kernreactor in Borssele.

De Wijk sloeg vanmiddag terug met de onthulling dat er in zijn boek nog meer niet-gepleegde aanslagen worden bedocumenteerd. ¨Er wordt vaak kritiek geuit op de effectiviteit van de geheime diensten maar ik kan u verzekeren dat de Nederlandse intelligence in het buitenland in hoog aanzien staat¨, aldus de Wijk. ¨Ik kom in mijn boek met een bijlage waarin maar liefst 101 niet-gepleegde aanslagen in Nederland worden beschreven. Stuk voor stuk voorkomen door krachtdadig ingrijpen van onze geheime diensten.¨

De Wijk wilde duidelijk niet het achterste van zijn tong laten zien maar duidde toch enkele doelen aan. ¨Men moet echt mijn boek lezen voor het naadje van de kous, maar laat ik dit zeggen: het Knipkunst Museum in Laren; de Nederlandse Aspergedagen in Roermond; de feestelijke opening van de 500e Plokker-vestiging in Terherne; de Groene Koolweek in Kolhorn; de Grandioze Caravanshow in Ruurlo en het Nederlands Kampioenschap Frikandelvreten in Boxtel zijn allen van aanslagen gespaard gebleven. Mag ik het hierbij laten?¨

De Wijk zweeg en de stilte die volgde had waarschijnlijk veelbetekenend moeten zijn.

 

 

Archief De Waanheid...

Door John Hogervorst
redacteur van Driegonaal
tijdschrift voor Sociale Driegeleding
www.driegonaal.nl