De Waanheid

Het nieuws doorvorst

Kabinet is er uit!

11 januari 2006

“Gewoon een kwestie van je verantwoordelijkheid pakken” zo verklaarde een zichtbaar opgeluchte premier Balkenende gisteravond na afloop van zijn toespraak in dorpszaal Het Bintje in Zuidhorn (Gr.). De landelijke pers was in groten getale toegesneld omdat men benieuwd was of Balkenende zijn al lang geleden afgesproken optreden in Zuidhorn zou benutten om te laten zien dat hij de touwtjes weer in handen heeft.

De vraag of Nederlandse troepen nou wel of niet naar Zuid-Afghanistan worden uitgezonden dreigde het kabinet de afgelopen weken diep in het moeras te trekken maar op de Groninger kleigrond vond Balkenende weer vaste voet.

“Als kabinet hebben we al eerder ons voornemen kenbaar gemaakt de troepen uit te zenden en dan geldt natuurlijk gewoon een man een man. Wij lopen niet weg voor onze verantwoordelijkheid maar hebben ook een eigen verantwoordelijkheid ten opzichte van onze bondgenoten.”

Terwijl de premier deze woorden sprak was goed te zien hoe de ook in Het Bintje aanwezige Jeroen Pauw zijn gezicht reeds plooide om een intelligente vraag te gaan stellen.

Op zijn onnavolgbare wijze vervolgde de premier echter: “… En daarom hebben we besloten om geen 1200 maar om 2400 militairen uit te zenden.” 

Zelfs Jeroen Pauw hapte naar adem en had even geen aandacht voor de vraag hoe hij op de camera zou overkomen.

“De druk van onze bondgenoten legde inderdaad een zekere druk maar ik hecht eraan te verklaren dat wij ons besluit geheel en al vrij van druk genomen hebben. Pak je verantwoordelijkheid en pak door, dat is óók deel van de Dutch approach”glunderde de premier.

“Het kan niet zo zijn dat wij een heel volk in vergetelheid en duisternis laten ombrengen. Dat duizenden ontheemden radeloos op de vlucht zijn, dat kinderen tot haat en moord worden aangezet, dat honderdduizenden sterven als ratten. Ik zie het als een land dat mij niet onberoerd laat en daarom vertrekken onze troepen morgen naar Congo. Het is een schande dat daar gebeurt wat er gebeurt en dat wij met ons allen de andere kant uit kijken!”

In de stilte die in Het Bintje met een klap neerviel klonk een halve minuut lang slechts het sissen van de frituurpan uit de belendende keuken van het aanpalige cafetaria.

 

 

 

 

Archief De Waanheid...

Door John Hogervorst
redacteur van Driegonaal
tijdschrift voor Sociale Driegeleding
www.driegonaal.nl