Overzicht van activiteiten

Uit de wereld van de elementenwezens
Bijeenkomsten met begeleiding van Marinus Pennings
Aan de hand van 36 schilderijen van Gerhard Reisch zullen we in maandelijkse bijeenkomsten een verbinding zoeken met de elementenwezens. We zullen werken met de map Aus der Welt der Elementarwesen van Gerhard Reisch of met reproducties op A4-formaat (op verzoek te koop).
Tijdens de bijeenkomsten zullen momenten van stille beschouwing worden afgewisseld met momenten waarop ervaringen worden gedeeld.
Voorkennis is niet nodig, wel de bereidheid tot onbevangen waarnemen en inleven.
Tijdens zijn veelbewogen leven (1899 – 1975) ging de schilder Gerhard Reisch een intensieve geestelijke weg. Hij beschouwde zijn beelden niet als kunstwerken. Zij waren voor hem vooral een expressie van eigen meditatieve ervaringen. De kijker kan in zichzelf imaginaties wekken, die dan tot waarnemingen en diepere inzichten in de geestelijke wereld kunnen leiden. Gerhard Reisch zag zijn beelden en spreuken als een weg tot inzicht in hogere werelden.
Gerhard Reisch had persoonlijke ontmoetingen met verschillende elementenwezens. Zij werden zijn raadgevers, vrienden en helpers; en zij kunnen het ook worden voor ieder, die dichter bij de wereld van de elementenwezens wil komen.
Hij noemde zijn beelden meestal ‘schetsen’. In het begin kunnen ze er ook zo uitzien, totdat je na enige tijd merkt, dat de kleuren opbloeien en de inhoud steeds ruimtelijker wordt.
De opzet van de bijeenkomsten is laagdrempelig en zo dat je op ieder moment kunt instappen. Een keer missen is geen probleem.
Opgave, via het e-mailicoontje zonder pijltje onder dit bericht, is noodzakelijk in verband met de gewenste groepsgrootte.
Via het e-mailicoontje met pijltje kunt je mogelijke belangstellenden in je kennissenkring op de hoogte brengen van deze bijeenkomsten.
Kosten: € 5,00 per keer.
Data: in principe iedere tweede dinsdag van de maand van 10.30 tot 12.00 uur.
dinsdag 10 juni 10.30 uur
Ontmoetingscentrum Enkidoe
Oudewand 13, Zutphen

Open dag op De Hommelhoeve
Wees welkom op het kleinschalig gemengd bedrijf in Empe, gemeente Brummen en nabij Zutphen!
lees hier verder...
Varende verhalen met Manjo Joosten
Geniet van een verhaal terwijl u door Utrecht vaart!
lees hier verder...
Broederschap en Faltermeditation
Pinksterviering, broederschap en de vlindermeditatie
lees hier verder...
Zomerse afsluiting van het cursusjaar
Cursussen Euritmie in het Vreedehuis met Magali Müller-Peddinghaus, Master of Arts in Eurythmy
lees hier verder...

Vieren van jaarfeesten
Module seizoenen en jaarfeesten van Cursus Pedagogie voor het Jonge Kind
lees hier verder...
Themadag Drempeltheater met boekpresentatie
Scènes uit het 2e Mysteriedramaen een feestelijke boekpresentatie.
lees hier verder...
Enkidoe presenteert nieuwe initiatieven in de regio
Het Vrije Leerkrachten College Auryn
lees hier verder...
De Tempellegende
Een bijeenkomst vanuit het Novalis atelier met Ivar Römer en Yvonne Jonkers.
lees hier verder...
Concert werbeckzang
Concert door Cileke Angenent en David de Best voor Nellie van der Spek
lees hier verder...
De vier temperamenten
Zomerweek met Monique Sajet, biodanza en Hans Notenboom, schilderen
lees hier verder...