Overzicht van activiteiten

Vanaf beide oevers
Maandelijkse bijeenkomst, begeleid door Heleen de Weger
‘Bouw bruggen in jezelf naar het land van de doden,
de doden bouwen samen met jullie aan de opbouw van de aarde.
Wandel bewust samen met de doden, hand in hand,
opdat de hele wereld vergeestelijkt wordt.’
~ Manfred Kyber
Zeker in de huidige tijd kun je de urgentie voelen om je bewustzijnstoestand zó te ontwikkelen dat de gestorvenen met wie we verbonden zijn, ons daardoor kunnen bereiken, ons te hulp kunnen komen. Zij en wij leven immers, nog steeds, in een gemeenschappelijke wereld. Ook al kennen we het gebied waarin zij zich nu bewegen en gedragen nauwelijks nog.
Deze urgentie en het werk van Gerhard Reisch leidden tot het initiatief voor deze bijeenkomsten.
Tijdens zijn veelbewogen leven (1899 – 1975) ging de schilder Gerhard Reisch (https://gerhardreisch.com/de) een intensieve geestelijke weg waarvan hij de inzichten weergaf in schilderingen en korte teksten. Zo ontstond ook het zogeheten Dodenboek.
We willen met elkaar aan de hand van dit boek een brug bouwen naar - de wereld van - de levenden ‘aan de andere kant’.
Met deze bijeenkomsten willen we onze gevoeligheid voor hun ‘aanwezigheid’ in ons dagelijkse leven vergroten, het besef van onze wederzijdse verbondenheid versterken en daarmee bewuster een ‘schaal’ vormen voor wat zij ons willen aanreiken.
Tijdens deze maandelijkse bijeenkomsten staat telkens één afbeelding plus de bijbehorende tekst centraal. Bij iedere bijeenkomst nodigen we vooraf in stilte dierbare gestorvenen uit om bij ons ‘werk’ aanwezig te zijn, voordat we ons op de afbeelding richten.
Volgens een eenvoudige methodiek zullen vervolgens momenten van stille beschouwing worden afgewisseld met mondelinge uitwisseling over het waargenomene.
Zo openen we ons niet alleen voor de schildering vóór ons, maar ook voor de aanwezigheid van de ‘gestorvenen’ in en om ons, en voor elkaar. Deze gezamenlijke gerichtheid draagt er wezenlijk toe bij dat voor een ieder ‘het geheel meer is dan de som der delen’.
Waardoor ‘verbinding’ groeit…
'Voorkennis' is niet nodig, de bereidheid om onbevangen waar te nemen wel!
In verband met de grootte van de ruimte en de gewenste groepsgrootte is opgave noodzakelijk.
Dat kan via het e-mailicoontje (zonder pijltje!) onder dit bericht.
Kosten: € 5,00 per keer.
Data en tijd: in principe iedere derde dinsdag van de maand - zie deze agenda - van 10.30 tot 12.00 uur.
dinsdag 20 augustus 2024 10.30-12.00 uur
Badhuisweg 27, Zutphen
06 1783 3194
Inlichtingen dramatische euritmiecursus
Telefonisch inlichtingen door Guido Borstlap over de cursus van Michel Vitalis
lees hier verder...
Zomerweek 31: Learning by unlearning
Een week van de Vrije Hogeschool Zeist met Jan van Gils – fenomenoloog, filosoof en vrijeschooldocent natuurkunde
lees hier verder...
Zomerweek 31: De wijsheid van de hemelse jonkvrouw
Cursus van de Vrije Hogeschool Zeist, o.l.v. Kees Zoeteman en Astrid van Zon
lees hier verder...
Tentoonstelling Frans Copijn
Van de zomer is er een tentoonstelling waar je kan waarnemen hoe het wezen van de verschijnselen tot je spreekt d.m.v. van zijn bijzondere aquarellen.
lees hier verder...Europa tussen Oost en West
Seminar georganiseerd door Stichting Driegeleding, met de sprekers Heidjer Reetz, Jan van Gils en Arjen Nijeboer.
lees hier verder...
Uitleen schilderijen Leo Klein
Tijdens de lerarenweek kunnen geleende schilderijen teruggebracht worden en nieuwe schilderijen uitgezocht worden..
lees hier verder...
De vier elementen en ik
Zomerweek: buiten-euritmie met Juliette van Lelieveld en Brian Lamb, kunstworkshops door Marc Brussee
lees hier verder...
Uit de wereld van de elementenwezens
Bijeenkomsten met begeleiding van Marinus Pennings
lees hier verder...