Overzicht van activiteiten

Fenomenologie van de ziel en de ontwikkeling van de scholingsweg
Lezing door Leo Kool
De ‘Fenomenologie van de Ziel’ biedt op basis van de antroposofische visie van Rudolf Steiner een diepgaande verkenning van het menselijk bestaan. Het leven weeft in onze ziel een rijk tapijt van ervaringen: van zintuiglijke indrukken, dromen, innerlijke stromen van gedachten, gevoelens en wilskracht tot de kosmische ervaringen van de grote mysteries van het leven. Deze ervaringen kunnen we beschouwen als helderziende, spirituele openbaringen. Zij vormen de kern van wie we zijn.
In de lezing zullen we deze ervaringen met aandacht en precisie onderzoeken om een mensbeeld te vormen, waarin ze in een organisch en zinvol verband met elkaar zullen worden gebracht en waarbij we de verschillende bewustzijnsvormen van stenen, planten, dieren, mensen en engelen, maar ook die van ons wakkere, dagelijkse bewustzijn, onze dromen en onze diepste slaap zullen verbinden met onze chakra’s en onze ervaring van de ruimte. Met behulp van dit mensbeeld krijgen we zicht op de ontwikkeling van de mens, niet alleen door zijn individuele leven heen, maar van de mensheid als geheel die zich van cultuurtijdperk tot cultuurtijdperk heeft ontwikkeld en zal blijven ontwikkelen.
Leo Kool ontdekte de antroposofie tijdens zijn studie wiskunde. Net als de jonge Rudolf Steiner werd hij gefascineerd door het feit dat de antroposofie en de wiskunde elk op hun eigen manier geestelijke structuren in kaart brengen waarmee de uiterlijke werkelijkheid kan worden beschreven en beleefd. Leo Kool is onderzoeker bij SBS Brightside, een internationaal adviesbureau voor cybersecurity, dat organisaties en bedrijven helpt met de beveiliging van hun IT-systemen.
Kosten: € 10,— of € 15,— (naar draagkracht), minimum: € 5,—
Graag aanmelden met een email om verzekerd te zijn van een zitplaats.
dinsdag 14 oktober 20.00-22.00 uur
Elisabeth Vreedehuis
Riouwstraat 1, Den Haag

Uit de wereld van de elementenwezens
Bijeenkomsten met begeleiding van Marinus Pennings
lees hier verder...
Energiek de herfst door!
Kookworkshop deel 2, met Jeanette Matser en Monique Lieon
lees hier verder...
Boek 'n avond met Jacqueline van Paaschen
Auteur Jacqueline van Paaschen wordt geïnterviewd door Doede Hardeman
lees hier verder...De overgang
Lezing door Johanna Priester
lees hier verder...
Een zacht licht
Cursus houtskool in licht en duisternis, o.l.v. Myra van der Linden
lees hier verder...

Energiek de herfst door!
Kookworkshop deel 1, met Jeanette Matser en Monique Lieon
lees hier verder...
Energiek de herfst door!
Kookworkshop deel 3, met Jeanette Matser en Monique Lieon
lees hier verder...
De Westerse Leegte: Spelen met Vuur op de Weg naar Inzicht
Voordracht door Wim Wolbrink i.s.m. Folkert Brugman, muzikant
lees hier verder...Water is meer dan H2O
Vanuit de Natuurwetenschappelijke Sectie in Nederland organiseren we deze bijeenkomst over water, dat meer is dan H2O.
lees hier verder...
Euritmie voor de honingbij
Ontmoetingsdag voor euritmisten en imkers met Christine van Draanen - euritmietherapeute en Heleen van Elsacker - BD-imker
lees hier verder...Masterclass dramatische euritmie
Met Michel Vitales en Guido Borstlap
lees hier verder...